Hlavní záložky

Riesling rocks! OPEN AIR FESTIVAL

Děkujeme za vaší účast na RIESLING ROCKS dne 8. června 2017! Poučili jsme se z tohoto prvního ročníku festivalu a příští ročník vás čeká opět skvělý a možná ještě trochu vylepšený zážitek! Pili jste, ochutnávali, srovnávali cca 70 ryzlinků z Německa, Čech i z Moravy, z Rakouska, Francie, Tasmánie, Nového Zélandu, Austrálie, Itálie, Slovenska a z dalších zemí. Pro ryzlinkové fajnšmekry jsme připravili i srovnávačku tří různých klonů ryzlinků (ročník 2016) z jediné vinice vinaře Radka Nepraše z Pavlova, od kterého jsme ochutnali pro porovnání i odrůdové cuvée, tj. směs těchto tří klonů z téže vinice ročníku 2015. Součástí nabídky byla i některá raritní vína. Seznam vín zde (link).

Vrcholem vinařské části byla k mání skvělá kolekce terroirových ryzlinků německého rockového vinaře Martina Tesche z NAHE, který se akce osobně účastnil.

Po celou dobu festivalu vás provázela živá muzika kapel LeDva a rock 'n' roll kapely Bedřich a Zoufalci a také skvělý DJ Strýček Míša.

Vstupné zdarma

Vstupné na akci je zdarma, užijte si muziku co hrdlo ráčí!

Návštěvník také obdrží průvodce (tj. katalog nabízených vín). Pro konzumaci (jídlo + pití) je zapotřebí zakoupit „Riesling žetony“, které budou po celou dobu trvání festivalu k mání u pokladny. Skleničku obdržíte buď zdarma nebo bude zálohovaná. Samozřejmě je možné donést si i vlastní.Vstup do prostoru s hudbou je zdarma.

Martin Tesch – hlavní host ročníku 2017

Martin Tesch je proslulý netradičním propojením vína a rockové hudby. Ačkoli původem z vinařské rodiny, nechtěl mít Martin s vínem během studia na vysoké škole nic společného. Po studiích a po několika dalších letech se však vrátil do rodného Langenlonsheimu, už s vlastní vinařskou vizí: výhradně suchá vína z odrůdy Riesling a s důrazem na terroir svých vinic. Podporou mu v začátcích byli jeho přátelé, kteří byli ve značné míře muzikanti, a jeho vína se tak začala pít na rockových koncertech po celém Německu.

Právě on osobně povede ve Vinografu v průvodním programu degustaci několika nových rieslingů z vlastních vinic. Využili jsme návštěvy tohoto proslulého vinaře, abychom uvedení rieslingů nového ročníku pojali netradičně – festivalem – tak, abychom podtrhli osobnost a zaujetí Martina Tesche nejen pro kvalitní víno, ale právě i pro rockovou hudbu, která je jeho velkou láskou. Martin Tesch jako jediný vinař vystoupil z prestižního německého vinařského sdružení VDP, protože zkrátka chtěl vyrábět kvalitní víno vlastní cestou a s vlastní filozofií. Nechtěl se nechat svazovat pravidly, která spoutávala jeho rockerskou duši. Jeho riesling Unplugged se stal neodmyslitelnou součástí občerstvení v back stage řady hudebních hvězd, např. legendárních kapel Toten Hosen, KISS, Rammstein a dalších.

Video ke stažení: Video 1, Video 2