Hlavní záložky

PINOTOVÝ FESTIVAL POD ŠIRÝM NEBEM!

Na rozdíl od jarně-letního rockujícího festivalu Riesling Rocks vám v září nabízíme podzimní náladě odpovídající Pinot Swings. „Swingově Šlapající“ Senovážné náměstí, stánky s pinoty, grilování, muzika, zábava a víno. Přijďte na jedinečnou OPEN AIR párty v centru Prahy! Vše přímo na náměstí u kašny, téměř naproti Vinografu.

Čeká na vás skvělá zábava a nabídka desítek druhů vín z pinotových odrůd: Pinot blanc, Pinot gris a Pinot noir v tiché i šumivé podobě.

Pro potěchu a radost duše bude hrát kapela Kobra swing, ktera rozvlní vaší mysl i boky.      

Vedle skvělé degustace spousty vín a houpavé hudby budete moci zakusit speciální "pinot friendly" občerstvení, které zajišťuje šéfkuchař Vinografu, Dušan Mackovič

Vstupné na akci je zdarma, užijte si muziku co hrdlo ráčí!

Každý návštěvník obdrží průvodce festivalem (tj. katalog nabízených vín). Pro konzumaci jídla i pití je zapotřebí zakoupit „Pinot žetony“, které budou po celou dobu trvání festivalu k mání u pokladny. Skleničku obdržíte za vratnou zálohu nebo si můžete donést i vlastní.

Na seznam vín pro degustování se můžete podívat v samostatné záložce.

Náš festival pořádáme v rámci aktivit spolku Senovážné žije jehož dlouhodobým cílem je oživení veřejného prostoru Senovážného náměstí. Opět si proto veřejnost, obyvatelé a uživatelé Senovážného náměstí užijí zábavu a pěkný večer zábavy pod širým nebem, skvělé jídlo a pití, společné neformální setkání a připomínku, že i Senovážné náměstí má své atraktivní důvody k návštěvě.

Špičková odrůda vinné révy PINOT (v širším pojetí jde o tzv. burgundské odrůdy a jejich genetické či výrobou odlišené odvozeniny - tedy nejen Pinot Noir (Rulandské modré), Pinot Blanc (Rulandské bílé), Pinot Gris (Rulandské šedé), Chardonnay ale i šampaňské a jiná šumivá vína na bázi těchto odrůd) . Swingující muzika se k charakteru odrůd skupiny Pinot skvěle hodí a je již v druhém podzimním ročníku velkým lákadlem jinak tradičního setkávání na festivalech vína Senovážném náměstí. Jak již dobře víme, muzika i víno udrží všechny návštěvníky náměstí v náladě plné energie i odpočinku. Vína vždy vybíráme od kvalitních vinařů ze všech koutů světa. Pro pinotové fajnšmekry budou připraveny i různé zajímavosti, terroirová vína, raritní vína apod. Jídlo je připraveno s láskou a zaujetím z kuchyně šéfkuchaře Vinografu.

Festival Pinot Swings rozhodně není a nemá být žádnou komplikovanou degustací pro znalce. Festival prostě znamená skvělou zábavu a kvalitní nabídku jídla i pití od těch, kteří svému řemeslu dobře rozumí.

Festivalové menu:

Lokše se švestkami
Lokše s trhaným hovězím masem, cibulka a červená řepa nakyselo
Kachní terina s rozinkami na bílém chlebu, karamelizovaná cibule, lískové oříšky
Portobello, salsiccia, špenát, sýr asiago & parmigiano
Portobello, sušená rajčata, špenát, sýr asiago & parmigiano